Home / Zagranica / Zacieśnianie zagranicznej współpracy. Wszechpolacy z wizytą u nacjonalistów z Włoch

Zacieśnianie zagranicznej współpracy. Wszechpolacy z wizytą u nacjonalistów z Włoch

W dniach 29.04 – 01.05 dziewięciu działaczy Młodzieży Wszechpolskiej odwiedziło kolegów z włoskiego Forza Nuova i Lotta Studentesca. Zostali oni zaproszeni przez kolegów z wyżej wymienionych organizacji na wydarzenia towarzyszące rocznicy zamordowania Sergio Ramelliego.

W Mediolanie odbywało się uroczyste czuwanie przy graffiti przygotowanym na cześć Sergio, które niegdyś regularnie niszczyli komuniści. Dzień później odbywały się oficjalne obchody wydarzeń. Miała miejsce oficjalna minuta ciszy przed domem Ramelliego, Msza Święta oraz koncert wraz z apelem pamięci na cześć działaczy pomordowanych przez komunistów. Dzień później udali się do Massy, gdzie w lokalu kolegów z LS odbyła się konferencja, w której kolega Adrian Bartoś wraz z kol. Adamem Wyszyńskim przedstawili prezentację omawiającą historię, działania oraz zasady panujące w Młodzieży Wszechpolskiej. Po konferencji odbył się koncert muzyki RAC wraz z integracją.

Następnego dnia odbyła się demonstracja siły kolegów z LS, przemaszerowali oni dosłownie jedną ulicą Massy po czym zostali zablokowani przez policję, która nie zalegalizowała ich przemarszu, tylko pozwoliła na demonstrację w formie pikiety. Podczas pikiety krótko głos zabrał kolega Adam Wyszyński. Warto zaznaczyć iż Massa jest jednym z najbardziej “czerwonych” miast na mapie całej Italii. W ten sam dzień odbył się tam przemarsz Antify i komunistów, w którym wzięło udział przeszło 1000 osób- dla porównania prawdziwych Włochów wraz z
zaproszonymi delegacjami z Polski, Słowacji i Czech było około 200.

Z pewnością czas spędzony we Włoszech był niesamowitym przeżyciem w życiu organizacyjnym dla każdego z obecnych tam Wszechpolaków. Obchody rocznicowe wywołały ogromne wrażenie. Część z działaczy po raz pierwszy doświadczyła włoskiego stylu bycia, czyli zbiórka o 19 na rozmowy, kawę i papierosa by zacząć właściwe wydarzenie o godzinie 21. Koledzy z LS i FN obdarzyli Wszechpolaków bardzo dużym zaufaniem. Wiedzieli o ich dyscyplinie organizacyjnej i w momentach formowania szyku ustawiali ich w kluczowych punktach i miejscach wiedząc, że nie zepsują ustawienia. W zeszłym roku frekwencja wyjazdowa ze strony MW wynosiła 4 osoby na te obchody, w tym roku było ich ponad dwukrotnie więcej.

Z kolegami z Lotta Studentesca zacieśniliśmy z pewnością nasze prywatne oraz organizacyjne relacje. Liderzy tamtych ugrupowań podkreślali wielokrotnie, że Młodzież Wszechpolska jest najważniejszym partnerem i dla nich wzorem w działaniach europejskiego nacjonalizmu. Jutro należy do nas- europejskich nacjonalistów! – lider Wydziału Zagranicznego MW- Adrian Bartoś.

Check Also

Podsumowanie wszechpolskich zbiórek dla Kresowiaków

Wszechpolacy w ciągu ostatnich miesięcy aktywnie angażowali się w zbiórki Stowarzyszenia RodacyRodakom, które mają na …