Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Wszechpolacy jako lwowska szlachta. XX Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu
Home / Wielkopolskie / Wszechpolacy jako lwowska szlachta. XX Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu

Wszechpolacy jako lwowska szlachta. XX Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu

Miniona niedziela była trzecim dniem obchodów XX Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu, zorganizowanych przez poznański oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

O godzinie 9:00 w Farze Poznańskiej odbyła się Msza Św. w intencji Kresowian. Następnie na Starym Rynku rozpoczął się Piknik Lwowski, podczas którego można było obejrzeć i wysłuchać wystąpień orkiestry dętej, zespołów z Nowego Rozdołu, zespołów z Gimnazjum nr 65. i Wielkopolskiej Kapeli „Zbąszyniacy”, jak również uczestniczyć w zorganizowanym przez harcerzy pokazie udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Wydarzeniom tym towarzyszył Jarmark Galicyjski. Na Starym Rynku można było również spotkać działaczy poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wcielili się w role lwowskich szlachcianek i szlachciców.

Check Also

Kalisz: Uczczenie pamięci poległych w Kampanii Wrześniowej

Dzisiaj w dniu 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej działacze kaliskiego koła zapalili symboliczne znicze …