Home / Małopolskie / Wadowice: Wszechpolacy uczcili rotmistrza Witolda Pileckiego

Wadowice: Wszechpolacy uczcili rotmistrza Witolda Pileckiego

28 maja o 18.30 na Placu Solidarności, pod krzyżem katyńskim w Wadowicach odbyły się obchody 69. rocznicy zamordowania rotmistrza Pileckiego zorganizowane przez koło Młodzieży Wszechpolskiej w Wadowicach.

W niedzielne popołudnie Wszechpolacy zebrali się pod pomnikiem ofiar katyńskich, ażeby oddać należną cześć zamordowanemu przez komunistów Pileckiemu. Uroczystość rozpoczęli od odśpiewania Hymnu Młodych, a następnie złożyli kwiaty. Przedstawiciel wadowickiego koła wygłosił przemówienie, w którym to przybliżył biografię wybitnego Witolda Pileckiego. W części końcowej przemówienia kolega zawarł również krytyczne uwagi odnośnie manipulacji burmistrza Klinowskiego związanego z herbem Wadowic. Zgromadzeni również publicznie odmówili modlitwę do św. Maksymiliana Kolbe ze względu na przypadającą na ten dzień 78. rocznicę przywiezienia patrona MW do Auschwitz- Birkenau. Na sam koniec uczestnicy obchodów z dumą odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

Świetna pogoda sprzyjała frekwencji. Dziękujemy za odwiedziny koleżeństwo z Młodzież Wszechpolska Nowy Sącz oraz Młodzież Wszechpolska Andrychów. Nie można pominąć faktu, iż na akcji była obecna Prezes Okręgu Małopolskiego- kol. Natalia. Co ciekawe podczas trwania obchodów wielu przechodniów z zainteresowaniem i podziwem zatrzymywało się na dłuższą chwilę by zapoznać się z akcją – MW Wadowice.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …