Home / Lubelskie / Z Poznania do Lublina. Wycieczka poznańskich Wszechpolaków

Z Poznania do Lublina. Wycieczka poznańskich Wszechpolaków

Miniony weekend był dla działaczy poznańskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, wyjątkowo udany. W tych dniach wybrali się na wschodnią stronę Polski, do Lublina. W towarzystwie koleżanek i kolegów z tamtejszego koła zwiedzali to piękne miasto, zapoznając się z jego niezwykłą historią.

W sobotnie południe pod przewodnictwem sympatyka naszej organizacji, prezesa Vade Mecum, spacerowaliśmy m.in. ulicą Narutowicza, wysłuchaliśmy historii Gimnazjum Lubelskiego oraz zwiedziliśmy klasztor Dominikanów a także Archikatedrę Lubelską. Duże wrażenie zrobiła na nas urzekająca panorama miasta z Wieży Trynitarskiej.  Nieodłącznym elementem naszych wyjazdów jest wyjście do teatru. Razem z kolegami z Lublina obejrzeliśmy spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy w sobotnie popołudnie.

Niedziela minęła nam na dalszym zwiedzaniu miasta, chociażby Lubelskiej Trasy Podziemnej, która jest prawdziwą atrakcją historyczną miasta. Pobyt w tym urokliwym mieście na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Mieliśmy bowiem okazję zobaczyć piękne zakątki Lublina i poznać jego historię, a wyśmienita pogoda sprawiła, że dni tam spędzone stały się jeszcze piękniejsze. 

Podsumowując nasz wyjazd, nie sposób pominąć ogromnego wkładu pracy koleżeństwa z lubelskiego koła, gdyż dzięki nim spędziliśmy ten czas w tak wspaniałej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za gościnę i dotrzymywanie nam towarzystwa. Pobyt w Lublinie stał się okazją do bliższego poznania i wymiany doświadczeń, co z pewnością zaowocuje przyszłą współpracą. Już dziś zapraszamy do nas! Młodzież Wszechpolska – Lublin dziękujemy!

Check Also

Lublin: Działacze MW pomagają przy wnoszeniu broszur edukacyjnych.

Działacze lubelskiego Koła MW w czwartek 16 lipca wsparli Fundację im. Kazimierza Wielkiego pomagając przy …