Home / Podlaskie / Białystok: Bieg pamięci im. księdza Stanisława Suchowolca

Białystok: Bieg pamięci im. księdza Stanisława Suchowolca

Ponad 200 biegaczy w szerokim przedziale wiekowym upamiętniło księdza Stanisława Suchowolca. Białostockimi ulicami przebiegło także kilku Wszechpolaków, którzy chętnie wspierają patriotyczne inicjatywy, promując przy tym sport. Ponad pięciokilometrowa trasa prowadziła spod pomnika księdza Jerzego Popiełuszki, do kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi na Dojlidach. Działacze MW zajęli miejsca w ścisłej czołówce!

Ksiądz Stanisław Suchowolec był kapelanem białostockiego oddziału Solidarności. Jako kapłan włączał się aktywnie w działalność opozycyjną, organizując na przykład Msze za ojczyznę. Był za to szykanowany przez Służby Bezpieczeństwa. Wielokrotnie grożono mu z tego powodu oraz prześladowano. Wszystko wskazuje na to, że właśnie komunistyczni agenci byli sprawcami pożaru na plebanii, w którym zginął  ksiądz Stanisław.

Właśnie takie inicjatywy jak bieg pamięci krzewią pamięci o Bohaterach, szczególnie że postkomunizm tkwi jeszcze w umysłach wielu, nawet tych uważających za elity naszego kraju.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …