Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Nie dla profanacji. Młodzież Wszechpolska zapowiada protest przeciwko sztuce "Klątwa"
Home / Wydarzenia / Nie dla profanacji. Młodzież Wszechpolska zapowiada protest przeciwko sztuce “Klątwa”

Nie dla profanacji. Młodzież Wszechpolska zapowiada protest przeciwko sztuce “Klątwa”

“Jako Młodzież Wszechpolska w ostatnim czasie skierowaliśmy cztery wnioski: do Prokuratora Generalnego, do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wniosek do prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz wniosek do władz Teatru Powszechnego. Te wszystkie pisma wnoszą o jedną rzecz: o wszczęcie odpowiednich działań, które będą miały na celu zniesienie tego spektaklu, ukrócenie tego procederu” – poinformował w czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski.

Zapowiedział, że w piątek pod warszawskim Teatrem Powszechnym odbędzie się demonstracja sprzeciwiająca się ponownemu wystawianiu spektaklu “Klątwa”, który jego zdaniem, obraża wartości chrześcijańskie i polskie tradycje. Dodał, że do udziału w pikiecie zostali zaproszeni działacze Ruchu Narodowego oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. “My, jako nacjonaliści, nie pozwolimy aby takie rzeczy w przestrzeni publicznej były obecne” – podkreślił. Zdaniem Pławskiego, fakt, że “Klątwa”, mimo licznych protestów, dalej będzie wystawiana, świadczy o słabości organów państwa. “To że w dniu jutrzejszym w tym Teatrze znowu ta pseudosztuka będzie wystawiana pokazuje, że organy państwowe nie radzą sobie z tym w odpowiedni sposób” – mówił rzecznik MW. “Jeżeli organy państwowe nie zainterweniują w odpowiedni sposób, mamy nadzieję, że sprawy we własne ręce wezmą polscy obywatele – dodał.

Prezes warszawskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch uważa, że treści zawarte w “Klątwie” nie tylko godzą w uczucia religijne, ale też są sprzeczne z polskim prawem. Zapowiedział, że Młodzież Wszechpolska będzie dążyć do tego, aby odwołano już zaplanowane terminy wystawiania “Klątwy” w kalendarzu Teatru Powszechnego.

Check Also

Dziękujemy za wsparcie w roku 2019!

W roku 2019 otrzymaliśmy od Was darowizny na kwotę 110404,59 zł. Zostały one przekazane na …