Home / Mazowieckie / Zbierali śmieci i zwalczali inwazyjny gatunek drzewa. Wszechpolacy w Kampinoskim Parku Narodowym

Zbierali śmieci i zwalczali inwazyjny gatunek drzewa. Wszechpolacy w Kampinoskim Parku Narodowym

Wczorajszy (19.03.2017) poranek warszawscy Wszechpolacy spędzili bardzo aktywnie w Kampinoskim Parku Narodowym, z którym udało się nawiązać współpracę w ramach wolontariatu.

Z samego rana nasi działacze udali się samochodami do wyznaczonej przez administrację parku leśniczówki, gdzie zostali bardzo ciepło zostali przywitani przez leśniczego, który zaopatrzył ich w narzędzia pracy oraz zaprowadził na miejsce docelowe. Po krótkim wprowadzeniu nasi działacze rozpoczęli pracę nad  przydzielonym zadaniem. Polegało ono na naturalnej likwidacji obcego gatunku, który zarasta teren przeznaczony do zalesienia.

Zadaniem naszych działaczy było obcięcie kory dookoła drzewek tego obcego gatunku jakim w Kampinoskim Parku Narodowym jest robinia akacjowa. Poprzez taki zabieg drzewo jest poddane naturalnemu procesowi usychania. W przyszłości  umożliwi to  zalesienie terenu rodzimymi gatunkami drzew. Po pomyślnym wykonaniu zadania, Wszechpolacy pomogli leśniczemu przy zbieraniu śmieci w najbliższej okolicy. Przy okazji leśniczy zaprowadził naszych działaczy do najwyższego jałowca królewskiego, który jednocześnie jest objęty ścisłą ochroną jako oficjalny pomnik przyrody.

Po bardzo udanej pierwszej akcji nie możemy się doczekać dalszych tego typu wypadów. Dbałość i ochrona polskich lasów i środowiska powinno być obowiązkiem nas wszystkich. Tym bardziej cieszy nas nawiązana współpraca z Kampinoskim Parkiem Narodowym, która mamy nadzieję, będzie długa i owocna.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …