Home / Mazowieckie / Wyszków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wyszków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 4 marca zostały zorganizowane przez Młodzież Wszechpolską w Wyszkowie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości wzięli udział zarówno młodzi narodowcy jak i starsi patrioci. Uczestnicy zaczęli tradycyjnie od odśpiewania hymnu narodowego.  Następnie swoje przemówienie wygłosił prezes koła wyszkowskiego  – kol. Karol Dądera.

,,Przyszliśmy dziś oddać hołd tym, którzy w pełni oddali swe życie Narodowi. Warto dziś sobie zadać pytanie, w jaki sposób my wypełniamy te dziedzictwo narodowego podziemia. Bo co to znaczy być dobrym Polakiem? Czy wspomagasz Polaków na Kresach, znasz dobrze historię i mowę ojczystą, wspierasz polską gospodarkę kupując polskie produkty? Warto sobie właśnie w tym dniu zadać taką refleksję…” – mówił prezes wyszkowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. Głos zabrał również były kandydat na burmistrza Wyszkowa, pan Marek Głowacki, który uważa że droga społecznego uświadamia o Żołnierzach Wyklętych nie jest jeszcze zakończona, gdyż w przestrzeni publicznej dalej pojawiają się kłamstwa na temat podziemia antykomunistycznego.

Po złożeniu wieńców odbyło się spotkanie otwarte Młodzieży Wszechpolskiej, podczas którego kol. Łukasz Ślubowski wygłosił referat na temat cech i charakteru jakie powinien mieć Wszechpolak.  Pojawiło się kilka nowych twarzy.

 

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …