Home / Dolnośląskie / Wrocław: Manifestacja przeciwko masowej imigracji Ukraińców do Polski

Wrocław: Manifestacja przeciwko masowej imigracji Ukraińców do Polski

W sobotę, 18.03.2017 r., odbyła się manifestacja przeciwko wschodniej imigracji organizowana przez brygadę dolnośląską Obozu Narodowo-Radykalnego. Jej celem było wyrażenia zdania nacjonalistów na temat obecnej sytuacji w Polsce związanej z masowym napływem Ukraińców. Obecni na pikiecie byli także aktywiści wrocławskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Obecnie polski rząd wspiera zakłady przyjmujące do pracy imigrantów z Ukrainy, uniemożliwiając tym samym znalezienie pracy Polakom. Ponadto finansuje akademiki ukraińskim studentom, podczas gdy studiujący Polacy zmuszeni są do wynajmowania prywatnych kwater. Dlatego więc ideą tej pikiety nie była dyskryminacja Ukraińców, lecz wyrażenie sprzeciwu wobec polityki obecnie rządzących. Pikieta przede wszystkim miała na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest umniejszanie wartości Polaka we własnym kraju, poprzez pozbawianie go możliwości godnego życia. 

Mamy nadzieję, że w ten sposób rząd dostrzeże problem i przyczyni się do poprawy jakości życia Polaków we własnej Ojczyźnie – MW Wrocław.

RELACJA WIDEO 

 

Check Also

Pożegnaliśmy śp. kolegę Pawła Chruszcza

W ostatni wtorek (05.06.18), w kościele pw. św. Klemensa w Głogowie, odbył się pogrzeb Kolegi …