Home / Lubuskie / Nocna Droga Krzyżowa. Wszechpolacy przeszli szlakiem Chrztu Polski

Nocna Droga Krzyżowa. Wszechpolacy przeszli szlakiem Chrztu Polski

W nocy z piątku na sobotę (10-11 marca) działacze Młodzieży Wszechpolskiej z okręgów Lubuskiego i Wielkopolskiego uczestniczyli w Nocnej Drodze Krzyżowej szlakiem Chrztu Polski.

Do wyboru były dwa warianty trasy, my zdecydowaliśmy się na czterdziestokilometrowy marsz z Pól Lednickich do Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Podczas marszu obowiązywał zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz zakaz rozmów między uczestnikami drogi. To spowodowało, że na trasie panowała zupełna cisza, która pozwalała na skupienie, głęboką modlitwę i spojrzenie w głąb siebie. Tej nocy pogoda nam dopisała, co prawda było zimno, ale na szczęście obyło się bez opadów deszczu. Dodatkiem do religijnych rozważań tej nocy była możliwość odwiedzenia miejsc, gdzie ponad tysiąc lat temu zaczynała kształtować się polskość, która od tamtej pory jest nierozerwalnie związana z chrześcijaństwem. Ostatecznie cała grupa dotarła do Katedry w Poznaniu, gdzie podziękowaliśmy Bogu za siły, które były potrzebne do przebycia tej drogi – relacjonują uczestnicy.

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy zorganizowali kontrmanifestację do tzw. parady równości

Wczoraj, na rynku w Gnieźnie, działacze lewicy zorganizowali manifestację, której celem przewodnim była publiczna manipulacja …