Home / Lubelskie / Lublin: Spotkanie z Rebeccą Kiessling

Lublin: Spotkanie z Rebeccą Kiessling

14 marca (wtorek ) działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Lublinie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z amerykańską prawnik i mówcą pro-life Rebeccą Kiessling, które odbyło się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Prelegentka w swoim wystąpieniu poruszyła kwestie prawa człowieka do życia, konieczności prawnej ochrony nienarodzonego dziecka oraz jednakowej godności ludzkiej bez względu na okoliczności poczęcia. Spotkanie cieszyło się wysoką frekwencją, a uniwersytecka aula wypełniła się po brzegi. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali przemówienia, które było pouczające i wzruszające, podkreślona została w nim doniosłość każdego ludzkiego życia oraz niezbędność regulacji prawnych, które winny je chronić. Na zakończenie spotkania pojawiła się możliwość zdawania pytań, a nawet indywidualnej rozmowy z prelegentką.

Spotkanie to niewątpliwie było ważną lekcją dla każdego uczestnika, a także motywacją do prężnego działania na rzecz najsłabszych nienarodzonych jeszcze istnień. Wspomniane wydarzenie miało być jednym z kilku planowanych spotkań w dużych ośrodkach akademickich w Polsce, jednak w wyniku protestów środowisk lewackich, zostały one odwołane (między innymi na uniwersytetach w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu). Niezmiernie cieszy nas, że lubelska uczelnia nie uległa manipulacjom i wolność słowa w Lublinie nie została ograniczona.

Check Also

Lublin: Odwiedziny u płk. Mariana Pawełczaka ps. Morwa

W środę 22 lipca działacze lubelskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej odwiedzili pułkownika Mariana Pawełczaka ps. Morwa, …