Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Przemyśl: 77 rocznica wywózki Polaków na Sybir. Oddali hołd wywiezionym
Home / Podkarpackie / Przemyśl: 77 rocznica wywózki Polaków na Sybir. Oddali hołd wywiezionym

Przemyśl: 77 rocznica wywózki Polaków na Sybir. Oddali hołd wywiezionym

W dniach 11 i 12 lutego działacze przemyskiego koła MW wraz z koleżeństwem z koła sokolskiego wzięli udział w uroczystościach poświęconych 77 rocznicy wywózki Polaków na Syberię.

11 lutego na rampie kolejowej na Bakończycach zostały zapalone znicze, natomiast 12 lutego odbyła się Msza Św. w kościele Świętej Trójcy w Przemyślu w intencji Sybiraków. Po Mszy uczestnicy przeszli pod tablice znajdującą się w murze kościelnym upamiętniającą tamte wydarzenia żeby złożyć znicze. Po uroczystościach pod kościołem uczestnicy obchodów przejechali pod Pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia gdzie zostały złożone wiązanki. W uroczystościach wzięli także działacze Ruchu Narodowego – Region Podkarpacki na czele z prezesem Markiem Kulpą , posłem Kukiz ’15 Wojciechem Bakunem, przedstawicielami władz miasta Przemyśl oraz Związkiem Strzeleckim „Strzelec”.

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …