Home / Mazowieckie / Zjazd Okręgu Mazowieckiego i wybory władz koła w Warszawie

Zjazd Okręgu Mazowieckiego i wybory władz koła w Warszawie

14 stycznia w Reducie Banku Polskiego odbył się Zjazd Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej. Podczas wydarzenia doszło do wyboru nowego zarządu warszawskiej struktury oraz poszczególnych kół.

Zjazd rozpoczął się o godzinie 20.00, prowadził go rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej kol. Mateusz Pławski. Odśpiewany został Hymn Młodych, po czym konferansjer wydarzenia przywitał honorowych gości zjazdu m.in. wiceprezesa Zarządu Głównego MW kol. Piotra Głowackiego, sekretarza Zarządu Głównego kol MW. Łukasza Walczaka oraz prezesa Okręgu Mazowieckiego kol. Szymona Adamika.

Pierwszym punktem zjazdu było zaprzysiężenie nowych działaczy organizacji, które odbyło się w doniosłej atmosferze powagi, dumy i odpowiedzialności, jaka  od tej chwili będzie spoczywać na nowych członkach organizacji. Następnie sprawozdanie z działalności Okręgu wygłosił sekretarz mazowieckiej struktury kol. Kacper Kociszewski. Później głos zabrali honorowi goście.

Kol. Piotr Głowacki swoje przemówienie poświęcił m.in. jednej z fundamentalnych zasad życia Wszechpolaka, mianowicie hierarchiczności. Mówił o konieczności refleksji działaczy nad ich miejscem i rolą w organizacji.

Kol. Łukasz Walczak, redaktor naczelny „Wszechpolaka”, zwrócił się do zebranych, by zwielokrotnili swe starania na płaszczyźnie społecznej. Jego zdaniem każdy z obecnych na zjeździe może, dzięki swoim zdolnościom, przysłużyć się organizacji i tym samym wznieść ją na wyższy szczebel rozwoju. A wszystko po to, żeby to właśnie Wszechpolscy w pełni nadawali ton życiu społecznemu w Polsce.

Kol. Szymon Adamik w bardzo negatywnym tonie wypowiedział się na temat kondycji współczesnej Europy. Zdaniem prezesa Okręgu Mazowieckiego, to właśnie narodowcy będą tymi ludźmi, którzy uchronią Stary Kontynent od zagłady.

Kolejnym punktem zjazdu była elekcja nowego prezesa warszawskiej struktury. O kilka słów poproszony został ustępujący prezes, kol. Robert Opęchowski, który w  na swego następcę nominował, dotychczasowego wiceprezesa MW Warszawa, kol. Mateusza Marzocha.

Zgromadzeni jednogłośnie wybrali nowego prezesa oraz ogólnowarszawski zarząd. Następnie kol. Mateusz wgłosił expose, które poświęcił potrzebie budowy coraz większego autorytetu struktury. Nawiązując do „Kodeksu Wszechpolaka” , stwierdził, że wszyscy działacze, każdego dnia, zarówno w życiu prywatnym, zawodowym, jak i podczas działalności organizacyjnej muszą dawać świadectwo swojej idei.

Ostatnim punktem zjazdu był wybór władz poszczególnych kół.

Po oficjalnej części spotkania, uczestnicy udali się na wielogodzinną integrację, która trwała do białego rana.

Zarząd warszawskiej struktury MW:

Prezes: kol. Mateusz Marzoch

Wiceprezesi: kol. Dominik Gajewski, kol. Arkadiusz Jabłoński,

Sekretarz: Maria Wawer

Skarbnik: Adam Kawałek

Nowym władzom warszawskiego koła gratulujemy wyboru i życzymy samych sukcesów w działalności organizacyjnej, a nowo zaprzysiężonym – niegasnącego zapału do pracy – redakcja.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …