Home / Podlaskie / Wysokie Mazowieckie: Wszechpolacy zachęcają do konsumenckiego patriotyzmu

Wysokie Mazowieckie: Wszechpolacy zachęcają do konsumenckiego patriotyzmu

Wysokomazowieccy Wszechpolacy rok 2016 zakończyli kolejną edycją akcji ‘Kupuj polskie’. Celem akcji jest zachęcanie naszego społeczeństwa do kupowania polskich produktów, szczególnie w polskich sklepach, czyli tzw. ,,patriotyzmu konsumenckiego’’.

Tym razem akcję przeprowadzono w dniach 30-31 grudnia, a objęła ona zasięgiem wszystkie miasta powiatu: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Szepietowo oraz Czyżew. W każdym z miast rozdawano ulotki oraz rozwieszano plakaty promujące filar nowoczesnego patriotyzmu czyli patriotyzm konsumencki. Jednym z podstawowych założeń akcji jest promocja w szczególności polskiej żywności, która często jest lepszej jakości niż wyroby zagraniczne. Tutaj warto zaznaczyć, że słuszność idei przyświecającej akcji jest najlepiej zauważalna szczególnie w powiatach rolniczych, jakim jest choćby powiat Wysokomazowiecki, z jego ukierunkowaniem na sektor rolniczy, w którym działa szereg rodzimych, ogólnokrajowych marek żywnościowych, w tym jednej z czołowych marek polskiego przetwórstwa mlecznego- Mlekovity.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …