Home / Mazowieckie / Wyprawa do Puszczy Kampinoskiej. Wszechpolacy z Warszawy na szlaku pamięci Powstania Styczniowego

Wyprawa do Puszczy Kampinoskiej. Wszechpolacy z Warszawy na szlaku pamięci Powstania Styczniowego

W niedzielny poranek grupa warszawskich działaczy Młodzieży Wszechpolskiej wybrała się na rajd pieszy do Narodowego Parku Kampinoskiego. Główną intencją wyprawy było odwiedzenie miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym, którego 154 rocznicę obchodziliśmy 22 stycznia bieżącego roku.

Wszechpolacy swą wyprawę rozpoczęli we wsi Leszno, gdzie wkroczyli na szlak turystyczny i podążyli do pierwszego zaplanowanego miejsca, którym była Sosna Powstańców Styczniowych. W tym miejscu warto dodać, że z wyżej wymienioną sosną związana jest legenda, wedle której gałęzie drzewa ugięły się pod ciężarem powieszonych Powstańców. Po dotarciu na miejsce warszawscy działacze odmówili modlitwę za duszę walczących o niepodległość Polski przodków i udali się w dalszą  drogę na szlak. Kolejnym punktem wędrówki była wieś Kampinos, w której podziwiali Pałac w stylu klasycystycznym oraz odwiedzili miejscową mogiłę poświęconą Powstańcom Styczniowym. W drodze powrotnej Wszechpolacy zdecydowali się na wydłużenie trasy powrotnej, aby jak najdłużej napawać się urokiem przyrody w Parku Kampinoskim.

Warto dodać, że działacze pokonali znacznie dłuższy dystans, mieszcząc się we wcześniej zaplanowanym przedziale czasowym. Podróż do „płuc Warszawy” była świetną okazją odpoczynku od miejskiego zgiełku oraz smogu.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …