Home / Podkarpackie / Sokołów Małopolski: Wszechpolacy w odwiedzinach u kombatanta Narodowych Sił Zbrojnych

Sokołów Małopolski: Wszechpolacy w odwiedzinach u kombatanta Narodowych Sił Zbrojnych

Działacze koła z Sokołowa Małopolskiego wraz z kolegą z Dębickich Patriotów odwiedzili wczoraj (13.01) kombatanta Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych – porucznika Henryka Atemborskiego ps „Pancerny”.

Tak swoją wizytę u por. Atemborskiego opisują Wszechpolacy z Sokołowa Małopolskiego: Z Panem Henrykiem spotykaliśmy się nie raz, ale każde kolejne spotkanie to okazja do usłyszenia jeszcze nie znanej historii z jego życia. Ogrom doświadczeń wojennych, partyzanckich, podróżniczych i tych zwyczajnych doświadczeń życia codziennego sprawia, że pan Henryk jest niezwykle mądrym człowiekiem. To, że dzieli się z nami tą mądrością i pozwala nam uczyć się na bazie jego doświadczeń wynika z ogromnej życzliwości i dobroci pana Henryka.

Spotkanie z osobą, która swoje życie poświęciła w imię Ojczyzny, jest niezwykłym zaszczytem i daje nam, młodym, sporo do myślenia. Mimo, że mamy dużo spokojniejszą, a przede wszystkim wygodniejszą młodość niż mieli tacy ludzie jak Pan Henryk, często nie potrafimy tego docenić. Zamykamy się na obszar swoich potrzeb zamiast podporządkować swoje cele celom wyższym, które mają służyć szerszej zbiorowości. Dla nas dzisiejsza wizyta była na pewno cenną lekcją życia i postaramy się tej lekcji nie zmarnować. 

 

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …