Home / Oświadczenie / Warszawa: Konferencja w sprawie aktualnej sytuacji politycznej w Polsce

Warszawa: Konferencja w sprawie aktualnej sytuacji politycznej w Polsce

Warszawa, 20 grudnia 2016

Oświadczenie w sprawie aktualnej sytuacji politycznej w Polsce

 

Młodzież Wszechpolska jako aktywna w życiu społecznym organizacja czuje się w obowiązku, by zabrać głos w sprawie ostatnich wydarzeń, które mają miejsce w Sejmie i poza nim, tj. w sprawie sporu pomiędzy partią rządzącą a partiami opozycyjnymi. Pragniemy jasno podkreślić, że celem obu stron obecnego konfliktu jest zbicie kapitału politycznego.

Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsza opozycja protestuje tylko dlatego, że nie potrafi zaoferować niczego konstruktywnego Polakom, a ich nadaktywność wynika z frustracji z powodu utraty władzy. Całkowitą aberracją jest „obrona wolnych mediów” przez poprzednią koalicję rządzącą (PO-PSL), która tej wolności nie potrafiła uszanować podczas „afery podsłuchowej” czy podczas wyborów samorządowych. Wystarczy przypomnieć sytuację wynoszenia dziennikarzy przez policję z Państwowej Komisji Wyborczej czy próby szturmowania redakcji „Wprost” przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nikt z dzisiejszej opozycji nie protestował wówczas przeciwko łamaniu swobód obywatelskich i wolności prasy. Nie słyszeliśmy też nic o państwie policyjnym, gdy brutalnie bito uczestników naszych manifestacji a niewinnych kibiców trzymano miesiącami w aresztach. Temat budki spalonej na polecenie Ministra Spraw Wewnętrznych „wolne media” przemilczały. Miejsce hipokrytów i sprzedawczyków z liberalnej opozycji jest na śmietniku historii!

Naszym zdaniem powolna destabilizacja kraju, która ma obecnie miejsce, nie jest jedynie winą demoliberalnych polityków i mediów. Butna i chaotyczna polityka rządu podgrzewa atmosferę i daje przeciwnikom paliwo do działania. Władza nie tylko nie stara się zasypywać podziałów w Narodzie, ale cynicznie je pogłębia i wykorzystuje. Każdy zamęt i fala protestów jest rozpętywana w momentach, w których rząd Prawa i Sprawiedliwości próbuje wprowadzać zmiany niekorzystne dla Narodu. Tak było podczas głosowania na temat ustawy dotyczącej służb specjalnych i tak było podczas podpisywania przez rząd umów CETA/TTIP. Tak jest też i teraz, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość zamyka kopalnie, których to podczas kampanii wyborczej broniło z zaciekłością lwa. Żałujemy, że przedstawiciele partii rządzącej nie byli tak zdeterminowani i gorliwi w sprawie uregulowania prawnej ochrony życia od poczęcia, jak są zaangażowani w obecne przepychanki z opozycją.

Stoimy na stanowisku, że obecny konflikt pomiędzy partią rządzącą i obecną opozycją nie jest sporem merytorycznym, nie dotyczy też istotnych wartości. Konflikt ten służy do podburzania obywateli przeciw sobie, destabilizuje państwo i dostarcza pretekstów dla zewnętrznych medialnych i politycznych dywagacji nad stanem demokracji w Polsce. Dystansujemy się wobec działań obu stron i deklarujemy swoją dalszą, nieraz cichą i trudno dostrzegalną, lecz rzeczywistą pracę u podstaw w celu zmiany mentalności Polaków. Obiecujemy dalsze propagowanie postaw patriotycznych i narodowych, by przygotować godnych następców niedojrzałych i niekompetentnych polityków.

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …