Home / Małopolskie / Wadowice: Wiceburmistrz nasyła policję na Wszechpolaków, bo ci używają zakazanego symbolu…Szczerbca

Wadowice: Wiceburmistrz nasyła policję na Wszechpolaków, bo ci używają zakazanego symbolu…Szczerbca

We wtorek 6 grudnia na wadowickim rynku odbyła się pikieta antyaborcyjna Fundacji Życie i Rodzina. Zgromadzenie przebiegało bezproblemowo… do czasu, gdy wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus zawiadomiła pobliski patrol policji o tym, że jeden z uczestników pikiety ma na ramieniu „nielegalny symbol”.

Tym symbolem okazało się być logo Młodzieży Wszechpolskiej, miecz koronacyjny królów polskich – Szczerbiec. Prezes wadowickiego koła MW, biorący udział w pikiecie, wytłumaczył funkcjonariuszom policji co prezentuje jego opaska. Policjanci, po spisaniu danych osobowych i zrobieniu zdjęcia opasce odeszli do swojego radiowozu. Następnie z Urzędu Miasta na miejsce pikiety przybyło dwóch strażników miejskich, którzy wypytywali o pozwolenia na pikietę. Po spisaniu danych organizatora pikiety również się rozeszli. Po kolejnych „działaniach” wiadomych osób, funkcjonariusze policji spisali również pozostałych uczestników pikiety.

Zgromadzenie trwało od 14.00 do 15.30 i było legalnie zgłoszone. Władze miasta mogą sobie pozwalać na różne akcje mające na celu tylko stworzenie problemów ludziom inaczej myślącym od nich. Na szczęście dla nas to stanowczo za mało. Panią wiceburmistrz prosimy, aby zaznajomiła się z „nielegalną symboliką” i nie umniejszała znaczeniu Szczerbca porównując go do nielegalnych znaków. – konkludują kuriozalne zajście Wszechpolacy.

Od redakcji: warto zauważyć, iż pani Ewa Całus politycznie wywodzi się z Ruchu Palikota. Poziom ignorancji na temat symboliki w przestrzeni publicznej zatem nie może dziwić.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …