Home / Małopolskie / Nowy Sącz: Wszechpolacy przeciwko dopalaczom. Piszą apel do prezydenta miasta

Nowy Sącz: Wszechpolacy przeciwko dopalaczom. Piszą apel do prezydenta miasta

W ostatnim czasie aktywiści koła Młodzieży Wszechpolskiej w Nowym Sączu wraz ze Zjednoczeniem Wszechpolskim wystosowali pismo do Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Ryszarda Nowaka w sprawie dopalaczy, które są powszechnie dostępne na terenie Nowego Sącza.

Jak doskonale wiadomo środki mocno destruktywnie działają na po nie sięgające, najczęściej młode osoby. Jednak mimo to, nie widać, by sklepy je sprzedające, były zamykane na zawsze, a ludzie, będący ich właścicielami, ponosili adekwatną karę. Sklepy raz zamknięte przenoszą się w inne miejsce i tam bez przeszkód sprzedają tę legalną (!) truciznę. Stąd też zrodził się pomysł, aby zwrócić się z tym problemem do Prezydenta Miast, do którego zaapelowano o niezwłoczną interwencję.

Oto pełna treść listu:

Szanowny Panie Prezydencie!

My, członkowie organizacji narodowych  na Sądecczyźnie, jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami w naszym mieście dotyczącymi legalnie działających  sklepów z dopalaczami.

Jednym z takich sklepów w mieście jest sklep przy ul. Paderewskiego. Nie możemy bagatelizować tego problemu, bo ta sytuacja rodzi śmiertelne zagrożenie dla sądeckiej młodzieży. Młodzi ludzie bowiem, nie znając skutków tychże środków, kupują je legalnie, a  później dochodzi do tragedii.

Dla nas, narodowców, ważny jest los naszych rodaków, zwłaszcza tych  najmłodszych, od których, cytując za Janem Zamoyskim: „takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”. Sądzimy, że i Panu  leży na sercu los młodych ludzi, bo od nich zależy przyszłość miasta, którym gospodaruje Pan z woli sądeczan i dla sądeczan, a więc dla wyższych celów, nie dla  własnej korzyści.

Nie możemy pozwolić  na to, aby nasze dzieci i młodzież legalnie kupowały śmierć. Ochrona najmłodszych to nasz najważniejszy obowiązek. Nie możemy też tolerować procederu, jaki ma miejsce w Mieście, tj. tego, że właściciel sklepu z dopalaczami zamyka go (bo musi), lecz za jakiś czas otwiera nowy w innej lokalizacji Nowego Sącza. Stwarza to tylko pozory praworządności w mieście, a Panu jako Prezydentowi, pewnie zależy na tym, by w Nowym Sączu istniało realne prawo.

Wierzymy, że Pan jako Prezydent naszego miasta, podejmie radykalne kroki w tym kierunku, aby zamknąć ten sklep i inne jemu podobne oraz nie dopuści Pan, aby jakikolwiek sklep z dopalaczami mógł być w Nowym Sączu otwarty.

Jest Pan przecież najbardziej władną osobą w mieście, by wprowadzonymi ustawami i obostrzeniami zlikwidować ten wrzód na zdrowej tkance Sądecczyzny.

Z poważaniem członkowie:
Zjednoczenia Wszechpolskiego i Młodzieży Wszechpolskiej w Nowym Sączu

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …