Home / Lubuskie / Gorzów Wielkopolski: Spotkanie wigilijne okręgu lubuskiego

Gorzów Wielkopolski: Spotkanie wigilijne okręgu lubuskiego

W ubiegłą sobotę tj. 17.12.16r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie wigilijne lubuskich Wszechpolaków.

Na początek głos zabrał witając wszystkich zebranych gospodarz, czyli prezes gorzowskiego koła kol. Michał Nosewicz. Następnie sekretarz okręgu kol. Radosław Bartman przeczytał tradycyjny wigilijny ustęp ewangelii wg św. Łukasza. Po słowach z Pisma Świętego prezes okręgu lubuskiego Młodzieży Wszechpolskiej kol. Krystian Pacholik życzył wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych, rodzinnych i tradycyjnych świąt, a także żeby nie umknęło nam to co najważniejsze w tym okresie, czyli przeżycie duchowe. Życzył także wszystkim w nowym roku jeszcze większego zaangażowania w życie organizacji oraz jeszcze solidniejszej pracy dla Narodu i Ojczyzny.

Po tych życzeniach, kol. Michał wręczył gościowi honorowemu lubuskiej wigilii panu Zdzisławowi Urbanowskiemu ze Związku Żołnierzy Armii Krajowej symboliczny szczerbiec. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy. Na stole nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak barszcz z uszkami, pierogi, krokiety czy śledź w śmietanie. Gdy już wszyscy zebrani się posili głos zabrał kombatant, który wspominał swoją historię oraz historię swojej rodziny. Potem już do końca spotkania czas spędziliśmy na luźnych dyskusjach w miłej atmosferze. Warto zaznaczyć, że na lubuskiej wigilii okręgowej gościliśmy także koleżeństwo z Wolsztyna na czele z prezes tamtejszego koła kol. Pauliną Stachułą.

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …