Home / Wydarzenia / “Zapal znicz bohaterom 2016” – relacja zbiorowa

“Zapal znicz bohaterom 2016” – relacja zbiorowa

1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół Katolicki wspomina wtedy tych, którzy doznali łaski Boga i zostali zbawieni. Natomiast dzień później – 2 listopada, to dzień zaduszny, w którym modlimy się i wspominamy zmarłych bliskich oraz tych, którzy jeszcze nie osiągnęli zbawienia. W te dni Polacy masowo odwiedzają cmentarze kultywując pamięć o przodkach, którą symbolizuje płomień znicza. Jest on także pewną formą podziękowania za ich życie, za przekazane wartości i spuściznę narodową. 

wyrozniajace

Aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej w tych dniach, oraz w dni poprzedzające Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, udali się na cmentarze by posprzątać groby zasłużonych dla Ojczyzny, najczęściej poległych żołnierzy i działaczy konspiracyjnych oraz także by na miejscu ich doczesnego spoczynku zapalić symboliczny znicz i zmówić modlitwę. W te dni także w tym roku była prowadzona kwesta pt. “Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Pieniądze podczas niej zebrane zostaną wykorzystane na różnego rodzaju akcje i formy przywracania pamięci o tych Bohaterach. 

Poniżej fotorelacja z akcji poszczególnych kół Młodzieży Wszechpolskiej: 

Biała Podlaska

Bydgoszcz

 

Czarna Białostocka

Dębica

Głogów

Iława

Jarosław

Kalisz

Katowice

Kielce

Kołobrzeg

Limanowa

Lubin

Łódź

Łuków

Małogoszcz

Nisko

Nowy Sącz

Piła

Poznań

Przemyśl

Radom

Radomsko

Rybnik

Rzeszów

Sokołów Małopolski

Stalowa Wola

Starachowice

Szczecin

Szydłowiec

Tczew

Tomaszów Mazowiecki

Toruń

Wadowice

Wałcz

Warszawa

Włoszczowa

Wolsztyn

Zagłębie Dąbrowskie

Zawiercie

 

 

Check Also

Łódź: MW wspiera IX edycję Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera!

Dobiegła końca dziewiąta edycja bożonarodzeniowej zbiórki pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Udało się zgromadzić mnóstwo …