Home / Śląskie / Rybnik: Reaktywacja koła MW. Początek z mocnym akcentem

Rybnik: Reaktywacja koła MW. Początek z mocnym akcentem

Początek listopada to na Górnym Śląsku reaktywacja koła MW Rybnik. Rybniccy Wszechpolacy w ostatnim czasie mogą pochwalić się wytężoną pracą.

rybnik2

Oprócz upamiętnienia pomników i mogił bohaterów w akcji ,,Zapal znicz Bohaterom”, działacze z Rybnika rozkleili plakaty zachęcające do organizowanego przez nich wyjazdu na Marsz Niepodległości, plakaty zawisły nie tylko w Rybniku ale i ościennych miastach: Jastrzębiu, Czerwionce, Kamieniu, Łaziskach oraz Orzeszu i Żorach.

Wszechpolacy przeprowadzili także, w dniach 31.10 oraz 1.11 publiczną zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Związek Żołnierzy NSZ, która odbywa się pod hasłem ,,Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Nasi działacze zbierali datki do puszek przed nekropolią w centrum Rybnika oraz w okolicy rybnickiego rynku, która w następnych dniach kontynuowana była podobnie jak przy plakatowaniu w sąsiednich miastach.

 

Walczymy, Trwamy, Działamy! Dołącz do Nas!

Check Also

Działacze ze Śląska pamiętają o polskich bohaterach i wybitnych Polakach pochowanych na kresowych nekropoliach

1 listopada Wszechpolacy ze Śląska odwiedzili Cmentarz Łyczakowski zapalając znicze i składając kwiaty.Działacze zapalili znicz …