Home / Wydarzenia / Radom: Wszechpolacy sprzątali cmentarz i zbierali pieniądze na przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Radom: Wszechpolacy sprzątali cmentarz i zbierali pieniądze na przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 28 października na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu działacze radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej uprzątnęli ponad 20 nagrobków bohaterów (żołnierzy września, Armii Krajowej oraz cichociemnych), zasłużonych mieszkańców Radomia i dodatkowo kilka, zupełnie zapomnianych grobów. Oprócz tego pomodlili się za dziesiątki braci i sióstr, których nie ma już z nami oraz rozpaliliśmy kilkadziesiąt światełek pamięci.

Spotkaliśmy również pewną kobietę, która zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Odwiedza ona każdego roku zupełnie nieznany grób, aby go troszkę uporządkować i zmówić krótką modlitwę… Tym razem znalazła pomocników – MW Radom.

Natomiast dwa dni później –  w niedzielę 30 października Wszechpolacy na cmentarzach przy ul. Limanowskiego i na Firleju przeprowadzili kwestę na rzecz Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Udało zebrać się kilkaset złotych, dziękujemy! – MW Radom.

Check Also

Gdynia: Ulicami miasta przeszedł marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku, 1 marca setki patriotów, kibiców oraz nacjonalistów przemaszerowało ulicami Gdyni, by wspólnie …