Home / Zachodniopomorskie / Szczecin: Zjazd walny okręgu zachodniopomorskiego. Wybrano nowe władze

Szczecin: Zjazd walny okręgu zachodniopomorskiego. Wybrano nowe władze

W sobotę 15 października w Szczecinie odbył się Walny Zjazd Okręgu Zachodniopomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej, podczas którego dokonano sprawozdania upływającej kadencji oraz wybrano nowe władze okręgu. 

Kilkadziesiąt zebranych gości i działaczy uczestniczyło w podniosłym wydarzeniu, w trakcie którego zostały wybrane nowe władze zarządu Okręgu. Zjazd poprzedziła Msza Św., o godzinie 15:00. Natomiast główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17:00. Na początku został odśpiewany Hymn Młodych oraz odmówiono modlitwę NSZ. Głos w trakcie zabrali: kombatanci – Waldemar Gałuszko i Zbigniew Piasecki oraz ustępujący prezes Okręgu, kol. Adam Wyszyński.

Referat ideowy, pt. “Kwestia rządzenia w oparciu o traktat “De Regno” św. Tomasza z Akwinu” wygłosił kol. Krzysztof Szymański. Swoją działalność zakończył kol. Krzysztof Rudzki, który w ramach pożegnania z organizacją również wygłosił kilka słów do Wszechpolaków. W trakcie części wyborczej, działacze na Pomorzu Zachodnim wybrali nowego prezesa Okręgu, został nim kol. Bartłomiej Sagan, następnie przeprowadzono wybory szczecińskiego koła, stery w nim, na najbliższy rok, przejął, kol. Artur Szczodry. Wybrani prezesi zgłosili również nowe zarządy, które od soboty będą kierować Okręgiem Zachodniopomorskim. Całość dopełniło odśpiewanie Hymnu Polski i zrobienie pamiątkowego zdjęcia. 

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …