Home / Mazowieckie / Radom: Manifestacja Stop CETA

Radom: Manifestacja Stop CETA

W niedzielę 16 października od godziny 15:00 na ul. Żeromskiego i na pl. Jagiellońskim działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Radomiu rozdawali ulotki informujące o zagrożeniach jakie niesie za sobą podpisanie umowy CETA. Natomiast po 16:00 zgromadzili się na fontannach i rozpoczęli manifestację “Stop CETA”.

Nasz działacz mówił: “Jestem młody, całe życie przede mną. Nie chcę go spędzić w niewoli pieniądza i wielkich korporacji. Nie chcę pracować za marne pieniądze, żeby maksymalizować zysk tych na górze. Nie chcę tych marnych pieniędzy wydawać na marnej jakości jedzenie modyfikowane genetycznie. Nie chcę świata, gdzie kody genetyczne zwierząt i roślin należeć będą do prywatnych firm. […] Słyszeliście o Monsanto? Ta korporacja patentuje kody genetyczne zwierząt np. świń i roślin np. kukurydzy od lat. Własność całej ludzkości staje się własnością wąskiego grona ludzi. To jest chore! 1% populacji trzyma w swoich chciwych łapskach 95% światowego kapitału. A CETA nie tylko ucementuje ten układ, ale jeszcze go pogłębi, zdecydowanie na naszą niekorzyść.”

17Następnie głos zabrał działacz NS RADOM: “Od kilku tygodni w Polsce panuje wrzawa. Nie jest to spowodowane tylko ostatnimi wydarzeniami związanymi z czarnymi protestami oraz projektem antyaborcyjnym. Jak ostrzegali nacjonaliści oraz radyklana lewica za naszymi plecami rząd przepycha porozumnienie z Kanadą. […] Oczywiście już od kilku miesiecy cała Europą wsztrząsają ogromne prostesty przeciwko CETA oraz TTIP. Teraz przyszedł czas na Polskę. Pytanie jest tylko takie: czemu tak późno?” A my się pytamy czemu było nas tak mało? Zapraszaliśmy KAŻDEGO, nikt nie organizował w tym czasie “konkurencyjnych” protestów. CETA jest tematem niezwykle ważnym dla nas wszystkich, a na fontannach zjawiło się maksymalnie kilkadziesiąt osób… Czy mieszkańców Radomia nie obchodzi co się dookoła dzieje? Czy wystraszyła pogoda? Łatwo jest kliknąć coś na FB, trudniej ruszyć się z domu. Ale wiedzcie, że później nie będziecie mieli najmniejszego prawa narzekać…

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …