Home / Zachodniopomorskie / Konferencja prasowa ws. happeningu na “czarnym proteście” w Szczecinie

Konferencja prasowa ws. happeningu na “czarnym proteście” w Szczecinie

3 października działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, w trakcie trwania czarnego protestu w Szczecinie, zamanifestowali swój sprzeciw wobec aborcji natomiast dzisiaj tj. 5 października miała miejsce konferencja prasowa ws. tych wydarzeń.

SONY DSC

W dniu dzisiejszym, tj. 5 października, szczecińskie koło Młodzieży Wszechpolskiej, zorganizowowało konferencję prasową, na temat happeningu z transparentem „Życie w naszych rękach”, trzymanego przez Młodzież Wszechpolską i ONR, na poniedziałkowym „Czarnym proteście”. W konferencji brali udział m.in. wiceprezes Okręgu Zachodniopomorskiego – kol. Marcin Sajniak, jak i sekretarz stargardzkiego koła MW – kol. Małgorzata Milewska.

Działacze wyrazili stanowisko o ustawie „Stop aborcji”, a obecne na konferencji koleżanki Małgorzata Milewska i Anna Kiezik zaapelowały do kobiet, które pojawiły się przedwczoraj na pl. Solidarności, aby nie dały sobą manipulować.: „Z ust przemawiających padło wiele kłamstw, m.in. to, że życie kobiet nie będzie ratowane w razie zagrożenia, że zakaże się badań prenatalnych i wiele innych. To bzdury, apelujemy do wszystkich kobiet aby zapoznały się z ustawą i same rozwiały swoje wątpliwości” – mówiła kol. Małgorzata Milewska. Podczas konferencji pojawiło się wiele mediów, które także wcześniej opisywały happening relacjonując czarny protest w Szczecinie.

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …