Home / Śląskie / Katowice: Pikieta przeciwko umowie CETA i TTIP

Katowice: Pikieta przeciwko umowie CETA i TTIP

Śląsko-Zagłębiowskie struktury narodowe spod szyldu Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej to pierwsze środowisko, które zorganizowało w Polsce manifestację przeciwko CETA i TTIP – dwóm umowom handlowym, które mogą pogrzebać polską gospodarkę a mimo to są popierane przez większość sejmową.

katowice1

W sobotę 9 października o 16:00 pod galerią katowicką manifestowaliśmy nasz sprzeciw wobec postępującego procesu globalizacji, której kolejnym krokiem są właśnie te dwie umowy. Manifestacja zgromadziła około 60 osób co oczywiście nas nie zniechęca, ponieważ świadomość społeczna na temat tych umów jest wciąż mała – nie toczyły się żadne konsultacje społeczne, a media w tej sprawie solidarnie milczały. W czasie manifestacji przechodniom rozdawaliśmy ulotki i co ciekawe – NIKT nic nie słyszał o tych umowach! Oznacza to, że transparent STOP CETA STOP TTIP, który nasi działacze przygotowali przed manifestacją jeszcze się przyda. Walka trwa!

 

Check Also

Dąbrowa Górnicza: Marsz Żelaznego

Dnia 02.03.2019 ulicami Dąbrowy przeszedł Marsz Żelaznego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Wspólnie …