Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Tarnów: Wszechpolacy uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej
Home / Małopolskie / Tarnów: Wszechpolacy uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej

Tarnów: Wszechpolacy uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września na obchodach 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej organizowanych przez tarnowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej oraz Narodowy Tarnów pojawiło się około 20 osób.

Tarnów3

Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem kol. Pawła Myjkowskiego, następnie swoje przemówienia wygłosili kol. Karolina Kloch oraz kol. Kamil Paśnik z Narodowego Tarnowa. Na zakończenie swoje przemówienie wygłosił prezes tarnowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej kol. Tomasz Schabowski, po nim odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej powinna być dla nas dniem refleksji nad tym czy aby na pewno układy sojusznicze gwarantują Polsce bezpieczeństwo. Tragiczny koniec II Rzeczpospolitej pokazuje że sojusznicy nie zawsze przyjdą z pomocą i że w przyszłości może się znów zdarzyć tak że nasi sojusznicy w przypadku napaści na Polskę jedyne co będą mogli nam zaoferować to mamienie fałszywymi obietnicami.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …