Home / Śląskie / Orlim Szlakiem – koncert muzyki tożsamościowej w Ogrodzieńcu

Orlim Szlakiem – koncert muzyki tożsamościowej w Ogrodzieńcu

W ostatnią sobotę ( 17 września ) pierwszy raz na ogrodzienieckim zamku odbył się koncert muzyki tożsamościowej. Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Orle Gniazdo, w ramach której działa wielu członków Młodzieży Wszechpolskiej.

orlim-szlakiem4

Świetna zabawa, atmosfera i wysoki poziom muzyczny od samego początku jest wizytówką Fundacji. Mimo niesprzyjającej pogody koncert zgromadził około 200 uczestników. Legendarny Szwadron97 ,a także Gan , Nordica , Pozytywka czyli czołówka polskiej sceny narodowej kolejny raz zaliczyli bardzo udane występy więc nikt nie mógł wracać do domu rozczarowany. Co warte podkreślenia występy w/w artystów podobały się nie tylko fanom muzyki tożsamościowej ale także słuchaczom przybyłym na koncert z ciekawości, zachęconym do udziału przez skrajną lewicę, która przez 2 miesiące próbowała nie dopuścić do odbycia się tego koncertu za pomocą donosów oraz przez tworzenie negatywnego pijaru zarówno uczestnikom koncertu jak i wykonawcom.

Warto podkreślić, że zmienia się także obraz samych uczestników takich koncertów – cieszy nas fakt, że na takich wydarzeniach można już spotkać całe rodziny z małymi dziećmi, a także seniorów, którzy cieszą się, że mogą posłuchać muzyki patriotycznej na normalnych mainstreamowych koncertach. Można powiedzieć, że Fundacja Orle Gniazdo wypełniła lukę w polskiej scenie muzycznej , ponieważ mogłoby się wydawać, że w dobie muzyki komercyjnej, bezideowej czy wręcz prostackiej nie ma miejsca dla treści silnie patriotycznych, narodowych. „Lecz nie zapomnisz tego co dał Ci ten kraj, honor na wieki dziedzictwo tysięcy lat „ śpiewane za legendarnym Szwadronem 97 przez kilkadziesiąt gardeł wśród powiewających biało-czerwonych flag, odpalonych rac i przy strugach deszczu musiało robić wrażenie!

Wielu obecnych działaczy ( w tym autor powyższej notatki) rozpoczynali swoją działalność właśnie od natrafienia gdzieś przypadkiem na zespoły takie jak Szwadron 97 . Dla nas była to muzyka skłaniająca do refleksji nad otaczającą rzeczywistością, zachęcająca do buntu i realnego działania na rzecz własnej Ojczyzny. Miejmy nadzieję, że udostępniając tę muzykę, która przez lata była przekazywana z rąk do rąk na starych kasetach, uda nam się szerzej dotrzeć do kolejnych pokoleń Polaków i że rola wychowawcza tych zespołów zadziała tak, jak kiedyś zadziałała na wielu z nas.

Zdjęcia: KM Studio

Check Also

Działacze ze Śląska pamiętają o polskich bohaterach i wybitnych Polakach pochowanych na kresowych nekropoliach

1 listopada Wszechpolacy ze Śląska odwiedzili Cmentarz Łyczakowski zapalając znicze i składając kwiaty.Działacze zapalili znicz …