Home / Zachodniopomorskie / Koszalin: Konferencja prasowa ws. pomówień KOD-u

Koszalin: Konferencja prasowa ws. pomówień KOD-u

3 września, o godzinie 12:00, na rynku staromiejskim w Koszalinie, Młodzież Wszechpolska rozpoczęła konferencję prasową ws. pomówień Komitetu Obrony Demokracji (KOD). W rozmowie z lokalnymi mediami odniesiono się do zorganizowanej – dzień wcześniej (2 IX 2016 r.) – przez Komitet Obrony Demokracji oraz Partię Razem demonstracji “Faszyzm stop!”.

Kod

Pikieta – według środowisk lewicowych – była sprzeciwem wobec rosnącej brunatnej fali oraz prawicowego ekstremizmu, którego eskalacją był rzekomy atak narodowców na działaczy KOD-u podczas pogrzebu Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Podczas wspomnianej uroczystości członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zignorowali obecność grupy KOD-u, co potwierdzi każde nagranie z tamtych zdarzeń. Nieprawdą jest więc, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali zwolenników KOD-u. Pragniemy także poinformować, że po niedzielnych uroczystościach nie wystosowano żadnych zarzutów wobec jakiegokolwiek działacza Młodzieży Wszechpolskiej. W związku z nieprawdziwymi informacjami, które za pomocą mediów rozprowadza Radomir Szumełda – Pomorski szef KOD, naruszając tym samym dobre imię Stowarzyszenia o prawie stuletniej tradycji, Młodzież Wszechpolska po konsultacji ze swoimi prawnikami podejmie stosowne kroki prawne mające na celu oczyszczenie wszechpolaków z pomówień tworzonych przez Radomira Szumełdę. “Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować.” – Jan Mosdorf, przedwojenny Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, więzień i ofiara niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …