Home / Podlaskie / Białystok: Wszechpolacy na spotkaniu z Lechem Wałęsą

Białystok: Wszechpolacy na spotkaniu z Lechem Wałęsą

Wczoraj (20.09) w Białymstoku odbyło się spotkanie z Lechem Wałęsą organizowanie przez Komitet Obrony Demokracji. Oprócz zwolenników byłego prezydenta, pojawili się na nim również działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

bialystok

Jeszcze przed spotkaniem prezes Okręgu Podlaskiego Marcin Zabłudowski, zainicjował zbiórkę podpisów pod odebraniem Lechowi Wałęsie Honorowego Obywatelstwa Miasta Białegostoku. Jego zdaniem Wałęsa nie zasługuje na taki tytuł, ze względu na agenturalne powiązania z komunistyczną bezpieką oraz obecne podejście do tej kontrowersyjnej kwestii. O godz. 18:00 w Hotelu Gołębiewski rozpoczęło się spotkanie z pierwszym prezydentem III RP.

Zaraz po jego rozpoczęciu, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej w geście protestu wyciągnęli maskę “Bolka” ze znanej polskiej kreskówki oraz teczkę tajnego współpracownika. Chwilę później, rozjuszeni sympatycy i działacze Komitetu Obrony Demokracji zaczęli atakować wszechpolaków, którzy jednak nie dali się sprowokować i w miarę możliwości kontynuowali happening. Do akcji wkroczyła policja, która wyprowadziła młodych narodowców i następnie ich spisała.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na Twitterze napisał, że nie mamy moralnego prawa “oceniać i pomawiać człowieka, który wywalczył wolność, był prześladowany i więziony przez komunę”. Otóż uważamy, że w interesie społeczeństwa obywatelskiego powinniśmy walczyć o prawdę i poruszać wszelkie niewyjaśnione kwestie dotyczące spraw państwowych. “Akta Kiszczaka” pokazały, że przeszłość tak ważnej postaci budzi bardzo poważne wątpliwości. Nikt nie zamknie nam ust w imię demoliberalnej poprawności politycznej.

Pełne nagranie z zajść podczas spotkania z Lechem Wałęsą:

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …