Home / Małopolskie / Wadowice: Zaprzysiężenie kandydatów oraz wybory zarządu koła

Wadowice: Zaprzysiężenie kandydatów oraz wybory zarządu koła

W sobotę 20 sierpnia w w Wadowicach odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych członków MW oraz pierwsze wybory wadowickiego koła.

Wadowice4

Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego odśpiewania Hymnu Młodych. Następnie głos zabrał kol. prezes okręgu małopolskiego Piotr Baliński, który przeprowadził uroczyste zaprzysiężenie wadowickich działaczy. Po zaprzysiężeniu przyszedł czas na wybór zarządu koła. Prezesem wadowickiej Młodzieży Wszechpolskiej został kol. Michał Frączek, wiceprezesem kol. Arkadiusz Wieczorek, sekretarzem kol. Filip Maj, a członkiem zarządu i skarbnikiem koła kol. Dariusz Chołociński. Wszyscy członkowie zarządu zostali wybrani jednogłośnie, co tylko potwierdza jedność naszego koła.

Po wyborach głos zabrał prezes wadowickiej MW, który w swoim przemówieniu podkreślił siłę organizacji i ambicję działaczy z papieskiego miasta. Podziękowanie dla działaczy wystosował kolega wiceprezes, a po nim głos zabrał prezes okręgu małopolskiego, który podkreślił znaczenie idei narodowej w życiu codziennym Wszechpolaka. Na końcu przemawiał kol. sekretarz okręgu małopolskiego i prezes koła andrychowskiego – Łukasz Kasprzak, który przypomniał historię założenia wadowickiego koła.

Następnie wszyscy zebrani udali się na integrację do pobliskiej miejscowości.

 

Młodzież Wszechpolska Wadowice pragnie podziękować działaczom MW z Krakowa, Andrychowa i z Suchej Beskidzkiej, którzy zjawili się jako goście w Wadowicach w tym ważnym dla naszego koła dniu.

Od teraz działamy jeszcze mocniej!

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …