Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Tomaszów Mazowiecki: Wszechpolacy kontra śmieci nad rzeką Pilicą
Home / Łódzkie / Tomaszów Mazowiecki: Wszechpolacy kontra śmieci nad rzeką Pilicą

Tomaszów Mazowiecki: Wszechpolacy kontra śmieci nad rzeką Pilicą

W sobotnie (20.08) popołudnie działacze Młodzieży Wszechpolskie w Tomaszowie Mazowieckim udali się na zielone tereny przyległe do rzeki Pilicy, gdzie mieszkańcy miasta chętnie wypoczywają w ciepłe i słoneczne dni. Najlepszym świadectwem niechlujstwa oraz braku poszanowania dla natury przez niektórych mieszkańców jest fakt uzbierania przez naszych działaczy 6 pełnych worków ze śmieciami w przeciągu godziny. Kolejny etap akcji związany był z rozwieszeniem plakatów uczulających wypoczywających o zachowanie porządku w miejscu, w którym spędzają wolny czas.

Tomaszów1

Przy okazji wypoczynku nad wodą rzeczą naturalną jest zaopatrzenie w różnego typu napoje oraz przekąski. Niestety, wiele osób po zakończeniu swego czasu wolnego na świeżym powietrzu bezrefleksyjnie pozbywa się odpadów na miejscu gdzie wypoczywało – nie zadając sobie trudu, aby zużyte papierki i puste butelki wyrzucić do pobliskiego kosza na śmieci – pozostawiając po sobie chlew. 

Zdajemy sobie sprawę, że te kilka uzbieranych worków to jedynie wierzchołek góry lodowej, a raczej śmieciowej, jaka zawala nasze lasy, parki oraz ulice miast. Jeśli chcemy, aby kolejne pokolenia mogły wypoczywać w czystym otoczeniu, to musimy przedsięwziąć wszelkich starań, aby wymóc na naszym społeczeństwie większy szacunek do miejsc, w którym żyjemy i odpoczywamy. Dbałość o środowisko naturalne, a także edukowanie społeczeństwa w tym zakresie jest bezapelacyjnie jednym z głównych wyzwań i obowiązków, jakie stoją przed nacjonalistami, a zwłaszcza wszechpolakami.

Check Also

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łodzi

1 marca obchodziliśmy – również w Łodzi – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia …