Home / Małopolskie / Tarnów: Wszechpolacy w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej

Tarnów: Wszechpolacy w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej

Dnia 15 sierpnia br. działacze tarnowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej uczcili bohaterów zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, najpierw biorąc udział w miejskich obchodach, a następnie w organizowanych przez zaprzyjaźnioną organizację Narodowego Tarnowa. 

Tarnów1

Na obchodach Bitwy Warszawskiej organizowanych przez miasto, pojawiła się 4-osobowa delegacja Młodzieży Wszechpolskiej, która zapaliła znicze pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Chcielibyśmy się także odnieść się do słów Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, który w swoim dzisiejszym przemówieniu stwierdził że sojusze są gwarancją naszego bezpieczeństwa. Przypominamy że we wrześniu 1939 roku też mieliśmy sojuszników. Pomimo tego Polska utraciła niepodległość na kolejne 50 lat. Oczywiście sojuszników warto mieć, ale to nie jest gwarancja bezpieczeństwa. – komentują Wszechpolacy z Tarnowa. 

Następnie wraz z kolegami z Narodowego Tarnowa w 15-osobowej grupie pod Pomnikiem Ofiar Wojny i Faszyzmu by upamiętniono 96. rocznicę Cudu nad Wisłą. W czasie uroczystości swoje przemówienia wygłosili kol. Kamil Paśnik z Narodowego Tarnowa oraz kol. Paweł Myjkowski z tarnowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …