Home / Pomorskie / Ogólnopolski obóz Młodzieży Wszechpolskiej na Pomorzu

Ogólnopolski obóz Młodzieży Wszechpolskiej na Pomorzu

W dniach 12-15 sierpnia odbył się kolejny już obóz Młodzieży Wszechpolskiej na Pomorzu. Wzięło w nim udział w sumie ok. 180 osób, w tym sporo gości z zagranicy, m.in. Nordisk Ungdom ze Szwecji, koledzy ze Szwajcarii, reprezentacja Lotta Studentesca z Włoch oraz koleżanka z Jobbiku.

Obóz1

Pierwszy dzień upłynął na żarliwych dyskusjach przy ognisku podczas oczekiwania na kolegów ze wszystkich okręgów. W sobotę w myśl hasła “Sport, Zdrowie, Nacjonalizm” zorganizowane zostały różnego rodzaju zawody sportowe (piłka nożna, siatkówka, boks, przeciąganie liny, kajakarstwo). Wieczorem odbyła się prezentacja referatu o wojnie w Syrii i sytuacji na Bliskim Wschodzie. Część kolegów, przede wszystkim z wydziału zagranicznego w tym czasie dyskutowała z przedstawicielami zaprzyjaźnionych organizacji z zagranicy.

W niedzielę wszyscy uczestnicy udali się na strzelnicę, gdzie po przejściu krótkiego treningu z obsługi broni prowadzonego przez wykwalifikowanych instruktorów (min. rozkładanie i składanie AK) była możliwość postrzelania z pistoletów, pistoletów maszynowych i karabinów wyborowych. W sumie poznano kilkanaście rodzajów broni, zarówno z okresu II wojny światowej, jak i współczesnej. Wieczorem odbył się kolejny referatu, tym razem na temat uzależnienia od internetu. Po nim rozpoczęła się integracja, która trwała do samego rana.

Poniedziałek upłynął na pakowaniu się i pożegnaniach z kolejnymi ekipami. Obóz uważamy za bardzo udany i dziękujemy kolegom z Pomorza za świetną organizację.

Check Also

Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Tczewie lokalni Wszechpolacy upamiętnili powstańców warszawskich. Na zorganizowanych przez tczewskich Wszechpolaków obchodach …