Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Mrągowo: Festiwal 1000-a Patriotów
Home / Warmińsko-Mazurskie / Mrągowo: Festiwal 1000-a Patriotów

Mrągowo: Festiwal 1000-a Patriotów

W sobotę 20 sierpnia w Mrągowie odbył się Festiwal 1000-a Patriotów organizowany przez Patriotyczne Mrągowo. Na festiwalu nie zabrakło reprezentacji okręgu warmińsko-mazurskiego z koła MW Olsztyn. 

Mrągowo1
Na miejsce Festiwalu przyjechaliśmy po godzinie 15:00. Jedną z atrakcji był konkurs w którym trzeba było m.in. rozłożyć i złożyć na czas karabin, strzelić do celu czy też założyć opaskę uciskową. II miejsce zajął nasz działacz – kol. Mateusz, z którego jesteśmy bardzo dumni. Oprócz tego było wiele atrakcji dla dzieci: warsztaty rysunkowe, gra w żywe piłkarzyki oraz przejażdżka gokartem „Husarzem”. Zarówno dla młodych jak starszych patriotów odbył się pokaz walk, a w między czasie można było przypomnieć sobie historię polskiego państwa podziemnego dzięki wystawie przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie.

Na koniec wieczoru odbyły się trzy koncerty. Pierwsze na scenie pojawiły się mrągowskie dzieci, które w swoim repertuarze miały szereg patriotycznych pieśni. Następnie przyszedł czas na występ patriotycznego rapera Tadek Firma, który nie tylko świetnie rapował, ale i swoimi pogawędkami przybliżał polską historię. Zwieńczeniem festiwalu był występ zespołu FORTECA, który dał naprawdę świetny popis. Cóż, można by rzec, że publiczność szalała pod sceną śpiewając razem z kapelą m.in. takie utwory jak „Szara piechota”, „Żołnierze wyklęci” czy „Kto dziś upomni się o pamięć?”. Oczywiście nie obeszło się bez bisów, o które głośno domagali się uczestniczy festiwalu.

Po części oficjalnej skorzystaliśmy z zaproszenia organizatorów i udaliśmy się na ognisko, które było wspaniałym przedłużeniem imprezy. Nie zabrakło śpiewów, tańców i mądrych rozmów. Raz jeszcze dziękujemy za wszystko… i do zobaczenia za rok!

Check Also

Ełk: Spotkanie otwarte i reaktywacja koła Młodzieży Wszechpolskiej

W niedzielę 11 grudnia odbyło się spotkanie otwarte Młodzieży Wszechpolskiej w Ełku. Przybyli na spotkanie …