Home / Małopolskie / Limanowszczyzna: Rajd im. mjr Józefa Kurasia “Ognia”

Limanowszczyzna: Rajd im. mjr Józefa Kurasia “Ognia”

W dniach 6-7 sierpnia odbył się już II rajd górski im. majora Józefa Kurasia “Ognia” organizowany przez koło Młodzieży Wszechpolskiej z Limanowej. Oprócz miejscowych działaczy udział w nim wzięli Wszechpolacy z Nowego Sącz i Krakowa, a także kolega mieszkający na co dzień w USA. 

Limanowa3

6 sierpnia o godzinie 11:00 wyruszyliśmy ze Szczawy w rajdzie śladami Józefa Kurasia „Ognia”. Mimo fatalnej, deszczowej pogody, przeszliśmy kilkunastokilometrową trasę gorczańskimi szczytami. Po dotarciu do schroniska „Gorczańska Chata”, wygłosiliśmy referaty o działalności zgrupowania „Błyskawica” i Józefie Kurasiu. Do późnych godzin nocnych trwała integracja przy ognisku. W drogę powrotną wyruszyliśmy w niedzielę rano. Zgodnie z tradycją, tak jak w zeszłym roku, Gorce żegnały nas wspaniałą, słoneczną pogodą. Wracając mieliśmy okazję podziwiać panoramę Gorców i Beskidu Wyspowego, a nawet widzieć zarysy tatr, z wieży widokowej na Gorcu Kamienickim.

W imieniu MW Limanowa dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie – działaczom MW Kraków i Nowy Sącz, a także naszemu koledze z USA, który spędzając wakacje w Polsce postanowił wyruszyć z nami w góry. Dziękujemy także obsłudze schroniska, za niezwykle uprzejme przyjęcie i pomoc. Do zobaczenia za rok!

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …