Home / Małopolskie / Wadowice: Wszechpolacy zbierali podpisy poparcia dla ograniczenia handlu w niedziele

Wadowice: Wszechpolacy zbierali podpisy poparcia dla ograniczenia handlu w niedziele

W piątek 22 lipca 2016 r. działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Wadowice zbierali podpisy pod ustawą zakazującą handel w niedziele na wadowickim targowisku zlokalizowanym na Placu Boh. Getta. Przez dwie godziny akcji udało się zebrać kilkadziesiąt podpisów.

Wadowice1

Ludzie składający podpis pod ustawą byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, że młodym ludziom chce się zbierać podpisy pod szczytnym projektem podczas wakacji. Staramy się przywrócić prawdziwą wartość niedzieli, która powinna byś poświęcona rodzinie, wierze i odpoczynkowi po ciężkim tygodniu pracy. Stąd też wspieramy inicjatywę NSZZ Solidarność, która chce zakazać handlu w niedziele. W zachodnich krajach europejskich takie prawo obowiązuje już od dawna, dlatego w tym wypadku bierzmy z nich przykład.


W dzisiejszych czasach wartość duchowa niedzieli została zastąpiona gorączką niedzielnych zakupów w supermarketach, gdzie ciężko pracować musi wiele osób zamiast spędzać ten czas z rodziną. Dzisiejsza akcja pokazała, że mieszkańcy Wadowic myślą bardzo podobnie do nas i również chcą, aby niedziela była dniem wolnym od handlu – informują Wszechpolacy. 

Młodzież Wszechpolska Wadowice informuje, że każdy chcący przekazać nam listy z podpisami proszony jest o kontakt przez naszego Facebooka. Podpisy zbieramy do końca lipca.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …