Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Oświadczenie MW Tomaszów Mazowiecki ws. nazwania działaczy MW "naziolami" przez jeden z lokalnych portali
Home / Łódzkie / Oświadczenie MW Tomaszów Mazowiecki ws. nazwania działaczy MW “naziolami” przez jeden z lokalnych portali

Oświadczenie MW Tomaszów Mazowiecki ws. nazwania działaczy MW “naziolami” przez jeden z lokalnych portali

Portal NaszTomaszow.pl obrzucił oszczerstwami członków tomaszowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, obrażając tym samym całą organizację. Zrobił to zapewne w imię praw kobiet, których dotyczył tekst „Życie nie jest własnością kobiety”. Wszechpolka, która pochwaliła w komentarzu działania radnych na rzecz ochrony życia, została nazwana m.in „umysłowo chorą nazistką”, „Miss Idiotek” czy „kretynką”.

naszt

Oprócz pochwały działań radnych Wszechpolka oskarżyła autora artykułu o wprowadzanie czytelników w błąd, kiedy ten sugerował jakoby według obywatelskiego projektu zmiany tzw. „ustawy antyaborcyjnej” lekarz nie mógł ratować życia matki kosztem życia i zdrowia dziecka znajdującego się w jej łonie, co jest kłamstwem. Z tego powodu Wszechpolacy zostali przez przedstawiciela serwisu internetowego NaszTomaszów.pl nazwani także „naziolami” oraz zaliczeni do grona „ścierwa wszelkiej maści”. Takie oskarżenie jest szczególnie krzywdzące dla przeciwników aborcji. Wszak to naziści postulowali ją wobec słabszych (ich zdaniem) osobników – dzieci poczętych przez osoby nie będące „aryjczykami”. W związku z tak oczywistym absurdem zachęcamy redaktora portalu NaszTomaszów.pl do zrewidowania swoich poglądów.

W informacjach o portalu (https://www.nasztomaszow.pl/reklama/) możemy znaleźć zapewnienia o braku obelg czy wulgaryzmów pod CZYIMKOLWIEK adresem. Owszem, portal nie dopuszcza do publikacji tego typu komentarzy pod artykułami na swojej stronie internetowej. Sam jednak nie stosuje się do ustalonych przez siebie zasad, w prymitywny sposób wyzywając czytelników mających inne zdanie.

W związku z zaistniałą sytuacją tomaszowskie koło MW zażądało przeprosin wobec Młodzieży Wszechpolskiej od portalu NaszTomaszów.pl., a w przypadku odmowy liczy na publiczne wycofanie się przez portal z deklarowanej przez niego jakości, która miała objawiać się brakiem obelg także i ze strony jego redaktorów w stosunku do czytelników.

Fragment Oświadczenia ws. artykułu „Życie nie jest własnością kobiety”, który ukazał się 2 lipca 2016 r. na portalu NaszTomaszów.pl, a także komentarzy pod nim:

“Jako członkowie organizacji, która uważa prawo do życia za podstawowe prawo każdego człowieka, (które nie może zostać odebrane niewinnej istocie) prosimy o sprostowanie w wyżej wspomnianym artykule informacji, według której lekarz nie może ratować zagrożonego życia kobiety.
Jako uzasadnienie przedstawiamy fragment obywatelskiego projektu ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r., który w Art. 152 § 4. podaje:

„Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego”.”

Gwarancja jakości portalu NaszTomaszów.pl:

nt3

 

 

 

 

Konrad Kamocki
Wiceprezes Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej
Pełnomocnik koła Młodzieży Wszechpolskiej w Tomaszowie Mazowieckim

Check Also

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łodzi

1 marca obchodziliśmy – również w Łodzi – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia …