Home / Pomorskie / Gdynia: Spotkanie z ks. Isakowiczem-Zaleskim na temat Rzezi Wołyńskiej

Gdynia: Spotkanie z ks. Isakowiczem-Zaleskim na temat Rzezi Wołyńskiej

W ostatnim czasie zaskakująco dużo dyskutowało się na temat rzezi Polaków na Wołyniu. Swój udział mają w tym także Wszechpolacy, którzy podejmują się wielu inicjatyw, które mają przypominać o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów.

Pomorze2

Młodzież Wszechpolska z Gdyni  wraz z kolegami z pomorskich struktur Ruchu Narodowego 14 lipca zorganizowała spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Mimo wybitnie niesprzyjającej pogody aula Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej zapełniła się po brzegi. Ks. Tadeusz przybliżył słuchaczom genezę powstania Banderyzmu, nakreślił sytuację polityczną Ukrainy tak w czasach przedwojennych, jak i współczesnych. Opowiedział o szczegółach zbrodniczych działań UPA, a także bezkompromisowo wytykał słabość polskich polityków w walce o dobre imię pomordowanych. Poświęcił także sporo czasu na odpowiadanie na nurtujące przybyłych gości pytania.

Mamy nadzieję, że ciekawe prelekcje na temat Wołynia wejdą na stałe do kalendarza wszechpolskich akcji oraz że nie była to ostatnia wizyta ks. Izakowicza-Zaleskiego w Trójmieście.

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II …