Home / Podkarpackie / Podkarpacie: Kolejna szkoła kwartalna za nami

Podkarpacie: Kolejna szkoła kwartalna za nami

W dniach 10-12 czerwca br. w jednym z ośrodków w powiecie stalowowolskim odbyła się szkoła kwartalna Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Podkarpackiego. Działacze mieli okazję w dogodnych warunkach do formacji w Idei Narodowej oraz integracji z działaczami z całego okręgu.

IMG_4836EDITEDITORG

IMG_4866EDITEDITORG

Podczas pobytu goszczono prezesa Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kol. Karola Wołka, który opowiedział o charakterze organizacji, inicjatywach tworzonych przez nią, a także o udziale żołnierzy NSZ podczas II wojny światowej i ich bohaterskiej walce przeciwko sowieckiemu okupantowi. Prelegentem był także dr Michalski, filozof, który przedstawił referat o tym jak zostać charyzmatycznym liderem oraz zaprezentował jakie skutki niosą nieprzemyślane decyzje podczas konwersacji i zły dobór poszczególnych komponentów ubioru na podstawie uczestników zeszłorocznej debaty prezydenckiej.

IMG_5025EDITEDITORG

IMG_5053EDITEDITORG

Oprócz ciekawych prelekcji odbył się egzamin ze znajomości pierwszego kanonu lektur umożliwiający przystąpienie do przysięgi Wszechpolaka czego skutkiem było zaprzysiężenie 7 działaczy w szeregi MW.

IMG_4943EDITEDITORG

IMG_4946EDITEDITORG

IMG_5041EDITEDITORG

IMG_5042EDITEDITORG

IMG_5043EDITEDITORG

IMG_5047EDITEDITORG

Pozostały czas zgromadzeni przeznaczyli na poranne bieganie, grę w piłkę i rozmowy na świeżym powietrzu. Nie mogło zabraknąć niedzielnej mszy świętej, na której modliliśmy się w intencji Ojczyzny.

IMG_4847EDITEDITORG

IMG_4925EDITEDITORG

IMG_4998EDITEDITORG

IMG_4999EDITEDITORG

IMG_5077EDITEDITORG

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …