Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
III pieszy rajd szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Home / Śląskie / III pieszy rajd szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

III pieszy rajd szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

4 czerwca odbyła się już trzecia edycja pieszego rajdu szlakiem marszu na zachód Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Organizatorami wydarzenia w którym wzięło ponad 80 narodowców była Zawierciańska Inicjatywa Narodowa, Młodzież Wszechpolska Zagłębie Dąbrowskie oraz Ruch Narodowy Zagłębie Dąbrowskie. 

Zawiercie10
Tak jak było zaplanowane wyruszyliśmy z Kroczyc w kierunku Przyłubska. W Siamoszycach przy zbiorniku wodnym, krótki odpoczynek po którym został odczytany Apel Poległych, a następnie odśpiewano hymn narodowy.
Następnie Rajd skierował się w swoją dalszą część mijając takie miejscowości jak Mokrus, Giebło by w końcu dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu. Po krótkiej modlitwie za poległych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych udano się na ostatni najkrótszy, ale i najgłośniejszy za sprawą uczestników odcinek prowadzący pod ruiny Zamku Ogrodzieniec. Tam zakończono rajd, ale rozpoczęto część integracyjną przy wspólnym ognisku i kiełbasce, która po wielu przebytych kilometrach smakowała wyśmienicie.

Jako współorganizatorzy Rajdu, razem z Ruchem Narodowym i Zawierciańską Inicjatywą Narodową dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy jego kolejnej już edycji. Dziękujemy osobom, które nas wsparły w każdy możliwy sposób.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu i zapraszamy  już za rok.

Check Also

Wszechpolacy z Bielska- Białej porozklejali plakaty w ramach akcji PieluszkadlaMaluszka

Wczoraj działacze #MłodzieżWszechpolska #BielskoBiała w ramach promocji akcji #PieluszkadlaMaluszka, której celem jest wsparcie lokalnych domów …