Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Warszawscy Wszechpolacy upamiętnili Rotmistrza Pileckiego
Home / Mazowieckie / Warszawscy Wszechpolacy upamiętnili Rotmistrza Pileckiego

Warszawscy Wszechpolacy upamiętnili Rotmistrza Pileckiego

W środę, 25 maja, działacze warszawskich kół Młodzieży Wszechpolskiej uczcili pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tego to właśnie dnia 1948 roku, Witold Pilecki został zamordowany w więzieniu na Rakowieckiej wyrokiem wydanym w fałszywym procesie.

Pileckirocznicazdj

Działacze koła Warszawa-Północ udali się na Aleje Wojska Polskiego 40, gdzie zapalili znicze pod domem, w którym Pilecki dał się złapać Niemcom, żeby trafić do Auschwitz. Tam zbierał informacje na temat obozu, jego organizacji oraz uwięzionych tam żołnierzy podziemia. Po wykonaniu zadania zbiegł.

Tego samego dnia, działacze koła Warszawa-Południe wybrali się pod areszt na Rakowieckiej, gdzie również zapalili znicze. Tam, w celi śmierci Rotmistrz Pilecki został zabity strzałem w tył głowy.

Znamienne jest jedno – Pilecki walczył całą wojnę, dostał się do obozu koncentracyjnego, uciekł nie niego i dalej walczył. Niemcom nie udało się go zgładzić, zrobił to komunistyczny okupant w rzekomo wolnej Polsce.

Chwała Rotmistrzowi i cześć Jego pamięci!

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …