Home / Zachodniopomorskie / SKN składa zawiadomienie do prokuratury

SKN składa zawiadomienie do prokuratury

17 maja 2016 roku, w lokalu poselskim kol. Sylwestra Chruszcza, odbyła się druga konferencja prasowa Szczecińskiego Klubu Narodowego ws. projektu MONUMENTO. W tworzenie Szczecińskiego Klubu Narodowego są zaangażowani Wszechpolacy.

13266032_275303526142523_8644786595180466231_n

SKN reprezentowany był przez kol: Krzysztofa Rudzkiego, Marcina Sajniaka, Adama Wyszyńskiego oraz Agatę Wieczorek. Konferencja została zorganizowana w związku z odpowiedzią miasta na list otwarty SKN, który skierowany był do prezydenta miasta Szczecin. Związana z nim była organizacja pierwszej konferencji ws. MONUMENTO, zwołana 7 kwietnia br. W odpowiedzi miasta przeczytać można, że “projekt zostaje tymczasowo zawieszony”. Informacja ta, która przyszła do działaczy SKN 9 maja, została uznana za niewystarczającą. Z tego względu została zorganizowana druga konferencja, podczas której SKN złożył zawiadomienie do prokuratury. Powołuje się w nim na art. 296 § 1 kodeksu karnego. Głównym zarzutem, Szczecińskiego Klubu Narodowego, kierowanym w stronę miasta, jest jego niegospodarność. Chodzi tutaj o wydanie ok. dwustu tysięcy złotych na pierwszą z instalacji artystycznych, stworzonej w ramach projektu MONUMENTO, czyli tzw. Frygę. Teraz już wszystko w rękach prokuratury, jednak SKN będzie sprawę monitorował. Po przedstawieniu sprawy, zawiadomieniu prokuratury i odpowiedzi na kilka pytań ze strony dziennikarzy, konferencja zakończyła się.

Szczeciński Klub Narodowy

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …