Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
V Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Home / Podkarpackie / V Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

V Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego w Rzeszowie odbył się po raz piąty marsz ku czci Wyklętych. W tym roku organizatorami byli: Narodowy Rzeszów oraz Młodzież Wszechpolska Rzeszów.

Zajawka

Marsz przeszedł głównymi ulicami miasta, od strony rynku pod pomnik IV zarządu WiN-u. Nie obyło się bez okrzyków ku czci bohaterów.
Podczas marszu głos zabrał prezes podkarpackiej MW, kol. Mateusz Lewicki, który powiedział: “Żołnierze Wyklęci to nie tylko walka zbrojna, ale również idea oraz myśl. Myśl której aktualnie nam brakuje! Niech każdy z nas się zastanowi, każdy z osobna: jak użytkuje wartości przekazane przez Wyklętych? Ile poświęcam czasu na rzecz budowy silniejszej struktury Narodu? Czy przyjdę raz w roku na Marsz, ubiorę koszulkę z podobizną Pileckiego i na tym koniec? Walka ideologiczna trwa nadal tylko ze pole tej walki jest inne. Musimy przede wszystkim myśleć, orientować się w rzeczywistości, czytać książki, które jak broń kreują naszą myśl.”

W uroczystości udział wzięło ok. 1500 osób.

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …