Home / Mazowieckie / Turniej piłkarski “Cześć Ich Pamięci” w Radomiu

Turniej piłkarski “Cześć Ich Pamięci” w Radomiu

W niedzielę 6 marca od godziny 10:00 rozgrywano turniej piłkarski pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zmaganiach wzięło udział 12 drużyn, oprócz tych z Radomia, swoich reprezentantów miał Sadków, Szydłowiec, Lublin i Bydgoszcz. Rozlosowano 3 grupy po 4 zespoły. Na parkiet wybiegło ponad 70 zawodników. Każda z drużyn wybrała sobie jednego z Wyklętych na swojego patrona.a

Do półfinałów awansowały drużyny „Żelaznego”, „Huzara”, „Zagończyka” oraz ks. Gurgacza. Po zaciętych bojach w finale spotkały się drużyny „Żelaznego” oraz ks. Gurgacza. Tam lepsi okazali się Ci drudzy, którzy zasłużenie wygrali 4:1 i wznieśli pierwszy puchar radomskiego turnieju Żołnierzy Wyklętych. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Huzara”.

Podczas trwania turnieju przeprowadzona została zbiórka na rzecz fundacji Kazimierza Wielkiego. Na projekt Przywracamy Pamięć Żołnierzom Wyklętym zebrano kilkaset złotych.

Ponadto przeprowadzony został konkurs wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych. Pomiędzy meczami można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z życiorysów naszych bohaterów oraz posłuchać patriotycznej muzyki.
Młodzież Wszechpolska Radom chce serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, sponsorom, gospodarzom hali sportowej oraz patronom przedsięwzięcia. Kolejny turniej odbędzie się już za rok.

b b58d03ae-2471-42db-9767-8047724311b5 c p i e

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …