Home / Zachodniopomorskie / Szczecin: Wyprawa do Gór Sowich

Szczecin: Wyprawa do Gór Sowich

Wraz z pierwszymi promieniami słońca szczecińscy Wszechpolacy postanowili powitać wiosnę podróżując po Polsce.

zdj1

Jako że sprzyjająca od rana słoneczna pogoda wprost zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, szczecińscy narodowcy ani myśląc spakowali się i wyruszyli na weekend w rejon Gór Sowich. Spontanicznie obrany cel podróży okazał się strzałem w dziesiątkę – piękno polskich gór, słoneczna pogoda i nutka tajemniczości Dolnego Śląska okazały się połączeniem idealnym. Podziemia Osówki, zapora wodna na Jeziorze Lubachowskim oraz zamki – Grodno i Książ, to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzili Wszechpolacy. Punktem kończącym weekendowy wypad była wizyta w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross – Rosen, gdzie uczestnicy wycieczki oddali hołd 40 tysiącom więźniów pomordowanych w obozie.

zdj4

zdj5

Polska jest krajem pięknym, dlatego pragniemy zachęcić zwłaszcza młodzież, do poznawania różnych jej zakątków. Jest to nie tylko doskonała forma rekreacji i integracji z przyjaciółmi, lecz także możliwość poznania miejsc związanych trwale z historią własnego kraju i narodu.

Młodzież Wszechpolska Szczecin

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …