Home / Zachodniopomorskie / Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kołobrzegu

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kołobrzegu

1 marca 2016 roku, odbył się kolejny już Kołobrzeski Marsz Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Jednym z głównych organizatorów byli działacze kołobrzeskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

kolobrzeg2

Po Mszy św. i pięknym kazaniu, została uformowana kolumna, która ruszyła spod kołobrzeskiej Bazyliki, w kierunku latarni morskiej, gdzie znajduje się pomnik zamordowanego przez komunistów, komandora Stanisława Mieszkowskiego. Na trasie do kolumny dołączało coraz więcej ludzi. Okrzyki, race i pochodnie sprawiły, że pochód patriotów był niezwykle uroczysty. Po dotarciu pod pomnik odśpiewano hymn państwowy oraz została wygłoszona przemowa i symboliczny Apel Poległych. Na zakończenie marszu przybyłe delegacje złożyły kwiaty i znicze. Marsz zgromadził więcej osób, niż w latach ubiegłych, najliczniej stawiła się kołobrzeska młodzież, co pokazuje, że to właśnie młodzież będzie walczyć o Polskę lepszą i piękniejszą. To młodzi są przyszłością i muszą dbać o wartości takie jak: Bóg, Honor i Ojczyzna! Idzie nowe pokolenie! Czołem Wielkiej Polsce!

kolobrzeg3

Młodzież Wszechpolska Kołobrzeg

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …