Home / Zachodniopomorskie / KOŁOBRZEG: Wszechpolska wyprawa do lasu

KOŁOBRZEG: Wszechpolska wyprawa do lasu

12 marca działacze kołobrzeskiej Młodzieży Wszechpolskiej, wybrali się na wyprawę do lasu. Akcja miała na celu naukę obchodzenia się z bronią.Wszechpolacy poznali więc przede wszystkim techniki rozkładania i składania kbk AKMS, ładowania amunicji do magazynka, nazwy głównych części broni czy funkcji, które one spełniają.

Kołobrzeg3

Po nauce podstawowych postaw strzeleckich i zgrywania przyrządów celowniczych, w ugrupowaniu marszowym ubezpieczonym, udali się na dalszy cykl szkolenia. Po pokonaniu ”terenu wroga”, Wszechpolacy dowiedzieli się jak pokonywać pole walki krótkimi skokami oraz czołgając się różnymi sposobami. Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia fizyczne oraz twarda dyscyplina zarządzona przez prowadzącego. Pod koniec wyprawy został czas na inne przyjemności, takie jak obóz i wspólny posiłek. Tam z kolei nasi działacze dowiedzieli się jak skonstruować bardzo przydatne ognisko typu Dakota i nauczyli się rozpalać ognisko mimo mokrego drewna. Młodzież Wszechpolska planuje wkrótce kolejne szkolenia!

 

 

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …