Home / Mazowieckie / WARSZAWA: manifestacja “nie dla islamizacji Europy!”

WARSZAWA: manifestacja “nie dla islamizacji Europy!”

W sobotę 6 lutego w czternastu krajach Europy pod szyldem „Twierdza Europa” odbyły się manifestacje antyimigranckie. W Polsce najważniejsza z nich, zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy, miała miejsce w Warszawie na Placu Zamkowym.

Wydarzenie rozpoczęło się po godzinie 15:00, podczas gdy na Placu było obecnych ok. 2 tysięcy osób. Poza wszechpolakami oraz członkami partii Ruch Narodowy w demonstracji udział wzięli także kibice Legii Warszawa. Pikieta była prowadzona przez prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – kol. Witolda Tumanowicza. Głos zabierały następujące osoby: prezes MW i obecny poseł z ramienia Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz, prezes honorowy MW i obecny poseł z ramienia Kukiz’15 Robert Winnicki, działacz stowarzyszenia Koliber i obecny poseł z ramienia Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, była członkini LPR i obecna posłanka z ramienia Kukiz’15 Anna Maria Siarkowska, działacz MW Piastów i vloger NacjoTV Ludwik Wit.

W trakcie manifestacji przy pomocy telebimu łączono się z innymi pikietami odbywającymi się w tym samym czasie w innych europejskich miastach. Podczas przemówień zwracano uwagę na ogromne zagrożenie dla białych kobiet, które to jest stwarzane przez napływ imigrantów reprezentujących inną cywilizację, a przez to też nienauczonych szacunku do wolności kobiet i negujących ich równość wobec mężczyzn. Skandowano także antyislamskie i antyunijne hasła. Zbierano podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę uchodźców, a uczestnicy zgromadzenia licznie podpisywali się na kartach.

Obok manifestacji uformowała się także kilkudziesięcioosobowa pikieta środowisk lewicowych, jednakże jej uczestnicy byli szczelnie odgrodzeni kordonem policji i nie mogli się przebić ani ze swoimi okrzykami, ani z bardziej radykalnymi działaniami. Pikieta zakończyła się ok. godziny 16:30.

zdjęcia: Aneta Majewska

Relacja filmowa: „PRZECIW ISLAMIZACJI EUROPY!”-manifestacja na PLACU ZAMKOWYM

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …